KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044067
nr 1604 4067
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:43:35
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr